Szukaj

Raki BLADE RUNNERTechniczne raki wspinaczkowe 
BLADE RUNNER


Blade Runner Cassin to bezprecedensowa rewolucja w segmencie raków technicznych wyrażona przez agresywny charakter konstrukcji. Połączony z niska wagą i uniwersalnością. To pierwszy rak na świecie, w którym energia uderzenia przekazywana jest również z pięty buta. 


Absolutną nowością jest konstrukcja, która zapewnia poprzeczną sztywność i wzdłużną elastyczność raków. Dzięki temu rozwiązaniu Blade Ranner łączy cechy dwóch najbardziej popularnych typów raków – sztywnej „skrzynkowej” konstrukcji z elastycznością i wszechstronnością raków ruchomym łącznikiem.


CHARAKTERYSTYKA RAKÓW BLADE RUNNER
- Przednia część wykonana jest z mocnej NiCrMo stali nierdzewnej o grubości 2,75mm,
- Tylna część wykonana jest z wysokowytrzymałej i elastycznej stali Sandvik Nanoflex o grubości 1,8mm.
- Przełomowa konstrukcja łącznika zapewniająca wygodną regulację i poprzeczną sztywność konstrukcji
- Konstrukcja pięty raka pozwala na przeniesienie energii uderzenia z pięty buta na przednie zęby oraz poprawia pewność zapięcia uniemożliwiając przypadkowe wypięcie się raka podczas wspinaczki.
- Brak luźnego łącznika poprawia sztywność raka i zapewnia stabilność na małych stopniach i w rysach,
- Agresywna i asymetryczna konstrukcja zapewniająca ergonomię oraz naturalne obciążenia osi stopy,
- Możliwość dostosowania do wszystkich podeszw butów górskich, niezależnie od kształtu,
- Modułowość konstrukcji umożliwia dostosowanie raków do stylu wspinania i konkretnej aktywności górskiej,
- Geometria zębów zapewniająca precyzję i stabilność w każdym terenie; pionowy lód, skała, śnieżny stok i lodowiec,
- Dwa rodzaje zębów przednich – „ICE” do wspinania w lodzie oraz drytoolingu oraz „ALPINE” o nowatorskiej konstrukcji dłuta zaostrzonego z trzech stron do użycia w klasycznym alpinizmie, bądź trawiastym tatrzański terenie
- Wytrzymałe podkładki przeciwśnieżne zamocowane za pomocą złącz i śrub,
- Duży zakres regulacji pozwala dopasować rak do każdego rodzaju podeszwy i wielkości buta – od rozmiaru 37 do 46 ( do rozmiaru 49 – rozmiar raka nr. 2),
- Dostosowanie do górskich butów z wpięciem na raki automatyczne i półautomatyczne ( dwa rodzaje przednich mocować dostępne w zestawie),
- Szybka regulacja rozmiarów za pomocą jednej zapadki,
- Kompaktowe i łatwo rozbieralne, ułatwiające transport oraz pakowanie,
- Waga od 910g dla zestawu z jednym zębem (monopoint) do 1145g w pełnej konfiguracji z dwoma zębami alpejskimi oraz półautomatycznym mocowaniem,
- Raki dostępne w sprzedaży z zębami typu „ICE” lub „ALPINE” – w zestawie dostępny tylko jeden typ zębów 

 

MONTAŻ I REGULACJA
Uwaga; dla dla najlepszego dopasowania i prawidłowej stabilności oraz bezpieczeństwa kluczowe jest takie dopasowanie raków, aby przylegały one jak najlepiej do powierzchni buta. Zaleca się w tym celu precyzyjne dopasowanie rozmiaru, siły docisku zapięcia automatycznego tylnego oraz miejsca zamontowania przedniego wiązania.


Istnieje sześć punktów zamontowania przednich zębów atakujących – dwa środkowe zalecane są do użycia podczas wspinaczki i jednym zębem (monopoint), a cztery boczne do wykorzystywane w różnych konfiguracjach użycia dwóch zębów. 


 W podkładkach przeciwśnieżnych zostały przygotowane wolne miejsca do montażu zębów sugerujących ich standardowe położenie. Pozostałe otwory nie są wycięte, aby ograniczyć ilość śniegu dostającego się miedzy raki a podeszwę buta. Jeśli chcecie ustawić przednie zęby w innej konfiguracji sugerujemy przeprowadzenie testów bez podkładek przeciwśnieżnych, a w momencie znalezienia optymalnego ustawienia przednich zębów wycięcia otworów w podkładkach za pomocą ostrego noża. 

Raki Blade Runner reprezentują nową erę wśród technicznych raków. Szereg zastosowanych innowacji w połączeniu z perfekcyjnym designem tworzy raki, które zapewniają niebywałą przyczepność i wytrzymałość, wraz z niezrówanym komfortem i precyzją.
 

Cechy:

- Najbardziej uniwersalne raki techniczne na rynku
- Świetnie trzymająca pięta
- Możliwość łatwej zamiany, między dwoma lub jednym zębem przednim (mono)
- Opcjonalne antibooty
- Asymetryczny design wpisuje się w kontury nowoczesnych butów zapewniając większą precyzję
- Dostępne w dwóch rozmiarach: 1 (37-44 EUR); 2 (40-49 EUR)
 

Specyfikacja:
- Waga: 1130g (rozm.1)
- Materiał: Stal, SandvikNanoflex®
- Ilość zębów: 13/14
- CE, UIAA