Szukaj

Czekan X-ALL MountainCzekan CASSIN X-ALL MOUNTAIN

lodowa maszyna do wspinania

Czekan X-All Mountain jest w ofercie CAMP CASSIN stricte czekanem do wspinania lodowego. Włoski producent wprowadzając ten czekan w 2010 roku zmienił oczekiwania dotyczące wywarzenia, kąta natarcia oraz penetracji lodu. Wszystkie elementy składające się na czekan X-All ułatwiają osadzenie czekana za pierwszym zamachem ręki. W trudnym technicznym lodzie X-All Mountain przewyższa inne czekany dostępne na rynku.

Lodowy czekan marki CASSIN zimą 2017 przeszedł mały lifting. Włosi ulepszyli produkt doskonały. Odpowiednio dobrany kąt natarcia, waga, stylisko typu T, wymienne ostrze, również typu T, to główne zalety stanowiące o doskonałym lodowym czekanie. Głowica oraz grot posiadają specjalne otwory w które bez problemów wepniesz karabinek z lonżą. 

Nowy, ergonomiczny uchwyt jeszcze lepiej pasuje do dłoni, doskonale stabilizując pozycję czekana i chroniąc palce przy wbijaniu. Na trzonku umieszczono gumową naklejkę poprawiającą chwyt przy wysokim użyciu. Dodatkową podpórkę pod dłoń można przesunąć na dowolną wysokość bez użycia narzędzi. Czekan występuje w wersji z młotkiem, ale w jego miejsce można zamontować łopatkę. 

- Nowa rączka od zimy 2017 
- Optymalizacja kąta natarcia i konfiguracji zębów idealnie sprawdzą się w lodowej wspinaczce 
- Kuta na gorąco głowica ze stopu aluminium pozwala na 2 konfigurację: łopatka i młotek 
- 3-częściowy  uchwyt można zoptymalizować w zależności od warunków 
- Wymienny grot posiada otwór, w który można wpiąć lonże do czekanów 
- Ostrze wykonane z chromowanej stali (kat. T) oraz aluminiowy (7075-T6) trzon (CE-UIAA type 2) 
- Materiał: 
        - ostrze - stal chromowana 
        - głowica - aluminium 2,5mm 7075 
        - grot - stal chromowana
- Waga: 595g