Szukaj

Czekan X-LIGHTCzekan X-Lite CASSIN

z młotkiem lub łopatką

Czekan X-Light jest najbardziej uniwersalnym czekanem w ofercie CAMP CASSIN. Niska waga, odpowiednio dobrany kąt natarcia, stylisko typu T, wymienne ostrze, również typu T, to główne zalety stanowiące o szerokim spektrum zastosowań, od zimowej turystyki pieszej, przez góry wysokie po łatwe wspinanie.

 

Zoptymalizowany kąt trzonu sprawdza się zarówno w technicznym terenie jak i służy doskonale jako podpórka podczas podchodzenia. Głowica oraz grot posiadają specjalne otwory w które bez problemów wepniesz karabinek z lonżą.

 

Młotek oraz łopatka zostały odpowiednio ukształtowane by poprawić chwyt. Brak zębów na ostrzu w części przygłowicowej, zwiększa komfort trzymania oraz zapobiega przypadkowemu rozdarciu rękawic.

 

Nowy, ergonomiczny uchwyt jeszcze lepiej pasuje do dłoni, doskonale stabilizując pozycję czekana i chroniąc palce przy wbijaniu. Dodatkową podpórkę pod dłoń można przesunąć na dowolną wysokość bez użycia narzędzi. Czekan występuje w wersji z młotkiem i łopatką, oba elementy można wymienić.

 

- Nowa rączka od zimy 2017

- Lekki, wszechstronny czekan do technicznego alpinizmu

- Kuta na gorąco głowica ze stopu aluminium pozwala na 2 konfigurację: łopatka i młotek

- 3-częściowy  uchwyt można zoptymalizować w zależności od warunków

- Wymienny grot posiada otwór, w który można wpiąć lonże do czekanów

- Długość 50cm

- Waga: 520g łopatka, 525g młotek. 

- Ostrze wykonane z chromowanej stali (kat. T) oraz aluminiowy (7075-T6) trzon (CE-UIAA type 2)